Telefon: +420 233 372 021, E-mail: knihy@ekospol.cz

Triky, které je dobré znát před koupí bytu

Praha TV

Kvalitní a dostupné bydlení v metropoli řeší asi většina Pražanů. Přesto si málokdo ověřuje společnost, která stojí za výstavbou. I když někteří developeři vystupují seriózně, používají triky jak zahladit nedostatky nebo vytáhnout z klienta více peněz.
Pokud plánujete koupi nového bytu, měli byste si dát pozor na několik triků, které používají developeři. Jedním z nich je uvádění neúplné ceny nebo placení bytu hotově ještě před jeho dostavěním.
„Takže pokud porovnávám ceník jednotlivých developerů, tak musím pečlivě porovnávat, jestli jde o cenu “zaplať hned”. Ono totiž nejde o to, že developer bude trvat na tom, že se musíte zaplatit hned, ale že navýší cenu a to je to kouzlo,” uvedl developer Evžen Korec.
Velmi speciálním trikem je realizace kotelen, které postaví jiná firma. Developer tak za ní nic neplatí, ale zaváže smlouvou samotné klienty.
„Zaváže klienty odebírat teplo a to je obvykle dražší, než pokud by klienti měli vlastní kotelnu, měli tam správce a platili jenom plyn,” uvedl developer Evžen Korec
Přestože většina lidí vybírá svůj byt na celý život, nejsou dostatečně důslední v kontrole a spoléhají tak na své mnohdy laické hodnocení.
Taktéž je důležité kontrolovat, jestli je developer vlastníkem pozemků, kde je postaven dům.V opačném případě se majitel dostává do velkého rizika.
„Typickým příkladem je zelené údolí, které dopadlo pro klienty katastrofálně,“ uvedl developer Evžen Korec
Odborníci taktéž doporučují si před převzetím bytu vzít na prohlídku stavaře odborníka. Skryté vady se totiž zpětně velmi těžko reklamují a záleží jen firmě, jestli je uzná.

Celá reportáž je na ke stažení na webu:
http://www.prahatv.eu/zpravy/archiv/1///clanek/1088/1088-trikyktere-je-dobre-znat-pred-koupi-bytu