Telefon: +420 233 372 021, E-mail: knihy@ekospol.cz

Pořízení bytu je nejlepší investicí, říká Evžen Korec

Nové bydlení

„Množství bytů, které si zákazníci společnosti EKOSPOL pořizují jako investici nebo je kupují pro své děti, neustále narůstá. Zatímco v prvním desetiletí 21. století činil dlouhodobý průměr takto pořizovaných bytů 10 až 12 procent, v loňském roce už tento ukazatel dosáhl hodnoty 29,1 procenta. Z průběžných dat za první pololetí letošního roku vyplývá, že tento poměr se ještě mírně zvýšil,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, který tak komentuje výsledky výzkumu, který mezi řediteli developerských společností provedla analytická společnost CEEC Research spolu s KPMG.

Ve zprávě se říká, že až 16 procent nových bytů v Praze lidé kupují, aby je mohli dále pronajímat. Byt pro vlastní bydlení si pořizuje 73 procent Čechů či cizinců žijících v Česku. Zbývajících 11 procent připadá na přímou investici, do které si chtějí uložit své volné finanční prostředky.

Mezi lokality, jak uvádí Evžen Korec, ve kterých loni EKOSPOL prodal a prodává nejvíce bytů na investici, se řadí Panorama Kyje, Nové Měcholupy a Výhledy Barrandov a dodává: „Z naší komunikace s klienty víme, že vedle zajištění budoucího bydlení pro své děti kupují tito lidé byty i jako prostředek zajištění na stáří, pro relativně vysoký a bezrizikový výnos z pronájmu nebo jako nástroj ochrany úspor před inflací.“

Na zvyšující se podíl bytů pořízených na investici zareagoval Evžen Korec i tím, že napsal knihu Co je v domě, není pro mě!, která je unikátní příručkou plnou praktických rad, jak správně a bez rizika investovat do nemovitostí. Tato kniha se stala bestsellerem, do deseti dnů od jejího vydání bylo vyprodáno přes tisíc výtisků.

Zdroj: Nové bydlení