Telefon: +420 233 372 021, E-mail: knihy@ekospol.cz

Co je v domě, není pro mě! – Ekospol vstupuje na knižní trh

Stavební fórum

Knižní prvotinu s názvem „Co je v domě, není pro mě!“ ve vlastním nákladu právě vydává developerská společnost Ekospol. Praktický manuál autorů Evžena Korce a Milana Jankovského čtenáře doslova krok za krokem provede tím, jak efektivně a bez rizika investovat do nemovitostí za účelem tržního pronájmu. Jde nejspíš o developerskou knižní premiéru, publikace zaměřené na reality u nás vydávají buď odborná vydavatelství, sporadicky také ARTN.

Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí! Tak zní podtitul knihy, která jednoduchou, poutavou a i trochu kontroverzní formou (včetně erotizující obálky, které tak navazuje na tradiční kalendáře společnosti) na praktických příkladech ze života obou autorů představuje, jak bezpečně a se stabilním výnosem investovat do výnosových nemovitostí. Podává přitom komplexní návod aplikovaný na české tržní, právní i daňové reálie.

Čtenáři se tak dozví nejen to, proč by se investicí do nemovitostí měli zajišťovat na své stáří, ale i jakou nemovitost pro investici zvolit, jak vybrat správného nájemníka, jak se pojistit proti všem rizikům a jakých chyb se vyvarovat. Součástí knihy jsou navíc i vzorové smluvní dokumenty a praktický návod, jak příjmy z pronájmu promítnout do daňového přiznání.

Tisk i e-verze

Vzhledem k tomu, že společnost Ekospol vydává knihu ve vlastním nákladu a nikoli za účelem realizace zisku, její prodejní cena pravděpodobně vyrazí dech všem knihkupcům. Tištěná kniha se 180 stranami je totiž k mání za 79 korun, cena praktické e-knihy činí pouhých 60 korun! E-knihu si navíc zájemci mohou objednat přímo z telefonu a zaplatit ji formou SMS zprávy. Od 30. května bude kniha k zakoupení i na všech 39 pobočkách společnosti SIKO.

Cenová i technická dostupnost publikace naznačuje, že primárním cílem vydavatele není zisk, ale snaha o popularizaci investování do nemovitostí. „Vydáním knihy reagujeme na rostoucí trend nákupu bytů jako investice a prostředku zajištění na stáří. Jen u naší společnosti vzrostl za poslední dva roky podíl nákupů na investici z 12 na téměř 30 %. Naším cílem tedy je, aby si knihu přečetlo co nejvíce lidí, kteří uvažují o nákupu bytů na investici. Pokud jim dokážeme pomoci v tom, že se vyvarují některých chyb, které jsme my v našich začátcích udělali, splnila kniha svůj účel,“ vysvětluje Evžen Korec, jeden z autorů publikace „Co je v domě, není pro mě!“.

Rady a postupy uvedené v knize vycházejí z více než čtvrtstoletí praktických zkušeností při pronajímání nemovitostí, které nasbírali oba autoři. „I když nás dělí přesně třicet let života a tím pádem i odlišné životní osudy a priority, názor na nemovitosti coby ideální prostředek zajištění na stáří nás spojuje. Koupě kvalitní nemovitosti s potenciálem dalšího zhodnocení je jedním z nejlepších rozhodnutí, které může dnes každý – a zejména mladý – člověk udělat,“ říká druhý z autorů Milan Jankovský.

Zdroj: Stavební fórum