Telefon: +420 233 372 021, E-mail: knihy@ekospol.cz

Co je v domě, není pro mě! Developerská společnost EKOSPOL vydává vlastním nákladem knihu o investování do nemovitostí

hypoindex

Knižní prvotinu s názvem „Co je v domě, není pro mě!“ vydává dnes ve vlastním nákladu přední česká developerská společnost EKOSPOL. Praktický manuál autorů Evžena Korce a Milana Jankovského čtenáře doslova krok za krokem provede tím, jak efektivně a bez rizika investovat do nemovitostí za účelem tržního pronájmu. Formou i tematickým zaměřením se jedná o unikát, který zatím na českém knižním trhu nemá obdoby.

Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí! Tak zní podtitul knihy, která jednoduchou, poutavou a možná i trochu kontroverzní formou na praktických příkladech ze života obou autorů představuje, jak bezpečně a se stabilním výnosem investovat do výnosových nemovitostí. Podává přitom komplexní návod aplikovaný na české tržní, právní i daňové reálie.

Čtenáři se tak dozví nejen to, proč by se investicí do nemovitostí měli zajišťovat na své stáří, ale i jakou nemovitost pro investici zvolit, jak vybrat správného nájemníka, jak se pojistit proti všem rizikům a jakých chyb se vyvarovat. Součástí knihy jsou navíc i vzorové smluvní dokumenty a praktický návod, jak příjmy z pronájmu promítnout do daňového přiznání.

Nejde o zisk, ale o kultivaci trhu
Vzhledem k tomu, že společnost EKOSPOL vydává knihu ve vlastním nákladu a nikoli za účelem realizace zisku, její prodejní cena pravděpodobně vyrazí dech všem knihkupcům. Tištěná kniha se 180 stranami je totiž k mání za neuvěřitelných 79 korun, cena praktické e-knihy činí pouhých 60 korun! E-knihu si navíc zájemci mohou objednat přímo z telefonu a zaplatit ji formou SMS zprávy. Od 30. května bude kniha k zakoupení i na všech 39 pobočkách společnosti SIKO.

Cenová i technická dostupnost publikace dokazuje, že primárním cílem vydavatele není zisk, ale snaha o popularizaci investování do nemovitostí. „Vydáním knihy reagujeme na rostoucí trend nákupu bytů jako investice a prostředku zajištění na stáří. Jen u naší společnosti vzrostl za poslední dva roky podíl nákupů na investici z 12 na téměř 30 procent. Naším cílem tedy je, aby si knihu přečetlo co nejvíce lidí, kteří uvažují o nákupu bytů na investici. Pokud jim dokážeme pomoci v tom, že se vyvarují některých chyb, které jsme my v našich začátcích udělali, splnila kniha svůj účel,“ vysvětluje Evžen Korec, první z autorů publikace „Co je v domě, není pro mě!“.

Dvacet šest let zkušeností a prvotřídní reference
Rady a postupy uvedené v knize totiž vycházejí z více než čtvrtstoletí praktických zkušeností při pronajímání nemovitostí, které nasbírali oba autoři. „I když nás dělí přesně 30 let života a tím pádem i odlišné životní osudy a priority, náš názor na nemovitosti coby ideální prostředek zajištění na stáří nás spojuje. Koupě kvalitní nemovitosti s potenciálem dalšího zhodnocení je jedním z nejlepších rozhodnutí, které může dnes každý – a zejména mladý – člověk udělat,“ říká druhý z autorů Milan Jankovský.

Evžen Korec (57) je zakladatelem, generálním ředitelem a předsedou představenstva přední české developerské společnosti EKOSPOL. Již řadu let patří mezi největší odborníky na tuzemský realitní a hypoteční trh a pravidelně své názory publikuje v médiích. V letech 2010–2013 byl opakovaně vyhlášen nejcitovanější osobností české realitní scény. Ale především – do nájemních bytů investuje již déle než 20 let.

Milan Jankovský (28) je marketingovým a PR manažerem. Posledních pět let působil jako vedoucí oddělení PR, tiskový mluvčí a zástupce ředitele marketingu v developerské společnosti EKOSPOL. Do nájemních bytů úspěšně investuje již bezmála 6 let.

Před vydáním publikace byli o názor požádáni také přední představitelé české manažerské, podnikatelské a akademické sféry. A výsledek? Knihu přímo na obálce doporučují například Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky, Jitka Srpová, docentka Podnikohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze nebo Vítězslav Vala, spolumajitel a strategický ředitel společnosti SIKO Koupelny.

Zdroj: Hypoindex