Telefon: +420 233 372 021, E-mail: knihy@ekospol.cz

Korcova kniha přibližuje záchranu táborské zoo

logo-tabor-dnes

9.11.2016, Tábor Dnes

TÁBOR – Papoušek ara zelenokřídlý stojí za záchranou zkrachovalé táborské zoologické zahrady. Právě pro dva zástupce tohoto druhu původně jel úspěšný pražský developer a milovník zvířat Evžen Korec do Tábora, nakonec však odjel s celou zahradou. Tento už poměrně známý příběh záchrany desítek zvířat, kterým hrozil rozprodej a některým i usmrcení, přináší unikátní kniha Evžena Korce „Jak jsem zachránil zoo v Táboře“. Publikace, která právě v těchto dnech vychází, však přináší i další méně známé okolnosti převzetí zoologické zahrady.

„Z rozjímání nad nejvhodnějšími dispozicemi bytů mě vytrhl až příjezd do zoologické zahrady. I když – označení zoologická zahrada mi v tu chvíli přišlo hodně nadnesené. Čekal mě jeden z nejsmutnějších pohledů, které jsem v životě viděl.

Zvířata zavřená v nevyhovujících klecích a kolem bezcílně pobíhajících pár ošetřovatelů, kteří na profesionály příliš nevypadali,“ popisuje v knize její autor a ředitel ZOO Tábor Evžen Korec první dojmy z tehdejší táborské zoo. Ty se po první procházce areálem ještě umocnily, což vedlo ke konečnému rozhodnutí koupit místo dvou papoušků celou zoologickou zahradu.

Kniha obšírně popisuje okolnosti záchrany zoologické zahrady i první dny a týdny po příchodu nového majitele. Obsahuje také známé i méně známé příběhy zvířat chovaných v ZOO Tábor, z nichž některé zveřejňujeme vůbec poprvé, a spousty barevných fotografií zvířat. „Kniha je ideálním vánočním dárkem nejen pro příznivce naší zoologické zahrady, ale pro všechny milovníky zvířat. Koupit ji můžete v našem e-shopu či u vybraných velkých knihkupců,“ radí Korec.

Odkaz: http://wp.tabordnes.cz/2016/11/09/korcova-kniha-priblizuje-zachranu-taborske-zoo/